Sif Holding logo
Sif Holding
Pris 3,46EUR
▲ -0,01 (-0,29%)
Udbytte 0,00%
Udbetalingsforhold 0,00%
Vækst i udbytte 0 år
ISIN NL0011660485
Ticker SIFG
Sektor Industrials
Industri Metal Fabrication
Indeks ASCX
Opdateret: 11. sep. 2026 15.35.00 (UTC)

Sif Holding Udbytte

Tid til det næste udbytte:
Ikke tilgængelig
Udbytte/aktiebeløb Ex-udbytte dato Betalingsdato Udbytte
Næste udbytte N/A N/A N/A N/A
Sidste udbytte 0,1840273988 € 16.05.2022 19.05.2022 1,97%
Næste udbytte Regnemaskine
Udbytte/aktiebeløbN/A
Ex-udbytte datoN/A
BetalingsdatoN/A
UdbytteN/A
Sidste udbytte
Udbytte/aktiebeløb0,1840273988 €
Ex-udbytte dato16.05.2022
Betalingsdato19.05.2022
Udbytte1,97%
Logo de Sif Holding Pris
Sif Holding Pris-

Sif Holding Udbyttekalender

Begivenhed Dag
Sidste handelsdato 13. maj 2022
Eks-dato 16. maj 2022
Registreringsdato 17. maj 2022
Betalingsdato 19. maj 2022

*Udbyttedata bekræftet af virksomheden
Kilde: Sif Holding
Drevet af DividendPedia

Sif Holding udbyttehistorik

Eks-datoBeløbVariationDiv. udbytte
20220,184027 €58,33%1,97%
16.05.20220,1840273988 €1,97%
20210,116228 €20,00%0,77%
14.05.20210,1162278308 €0,77%
20190,096857 €66,67%0,91%
07.05.20190,096857 €0,91%
20180,29057 €18,92%1,61%
07.05.20180,29057 €1,61%
20170,358369 €1,92%
22.05.20170,358369 €1,92%

Sif Holding Udbytteanalyse

Udbytte sidste år
0,00%
0/3
Vækst sidste år
0,00%
0/3
År i træk med at betale
0
0/3
Udbytte De seneste 5 år
1,37%
1/3
Vækst de sidste 5 år
0,00%
0/3
Flere år i træk med stigende udbytte
0
0/3
Udbytte de sidste 10 år
0,00%
0/3
Vækst de sidste 10 år
0,00%
0/3
Udbetalingsforhold
0,00%
0/3
Slutresultat
1/27

Sif Holding FAQ

I stedet for at distribuere udbytte, kanaliserer Sif Holding deres overskud mod vækst og styrkelse af virksomheden.

Sif Holding har ikke planlagt en dato for distribution af udbytte i 2026.

Det seneste udbytte fra Sif Holding var 0,1840273988 € pr. aktie, udbetalt den 19. maj 2022.

I det sidste år tilbød Sif Holding et udbytteafkast på 0, med et gennemsnitligt afkast på 1,37% over de sidste 5 år.

Udbetalingsraten for Sif Holding er 0,00%, da der ikke blev uddelt udbytte i det seneste regnskabsår.