Mitsubishi Motor logo
Mitsubishi Motor
Hinta 354,60JPY
▲ −13,40 (−3,64%)
Osinkotuotto 2,68%
Maksusuhde 133,69%
Osinkojen kasvu 0 vuotta
ISIN JP3899800001
Ticker 7211
Ala Consumer Cyclical
Teollisuus Auto Manufacturers
Indeksi NIKKEI225
Päivitetty: 29.9.2026 klo 6.30.00 (UTC)

Mitsubishi Motor Osingot

Seuraavan osingon aika:
Ei vielä ilmoitettu
Osinko/osake määrä Osingonmaksun päättymispäivä Maksupäivä Osinkotuotto
Seuraava osinko N/A N/A N/A N/A
Viimeisin osinko 5 ¥ 29.9.2026 N/A 1,41%
Seuraava osinko Laskin
Osinko/osake määräN/A
Osingonmaksun päättymispäiväN/A
MaksupäiväN/A
OsinkotuottoN/A
Viimeisin osinko
Osinko/osake määrä5 ¥
Osingonmaksun päättymispäivä29.9.2026
MaksupäiväN/A
Osinkotuotto1,41%
Logo de Mitsubishi Motor Hinta
Mitsubishi Motor Hinta-
Powered by DividendPedia

Mitsubishi Motor osinkohistoria

Ex-DateMääräVaihteluDiv. tuotto
202610 ¥−20,00%3,02%
30.3.20265 ¥1,62%
29.9.20265 ¥1,41%
202512,5 ¥0,00%2,99%
28.3.20257,5 ¥1,78%
29.9.20255 ¥1,21%
202412,5 ¥25,00%2,77%
28.3.20245 ¥1,01%
27.9.20247,5 ¥1,84%
202310 ¥−50,00%1,69%
30.3.20235 ¥0,97%
28.9.20235 ¥0,75%
201920 ¥0,00%3,69%
27.3.201910 ¥1,67%
27.9.201910 ¥2,05%
201820 ¥66,67%2,60%
28.3.201810 ¥1,34%
26.9.201810 ¥1,27%
201712 ¥−7,69%1,53%
29.3.20175 ¥0,73%
27.9.20177 ¥0,79%
201613 ¥−21,21%1,94%
29.3.20168 ¥0,93%
28.9.20165 ¥1,05%
201516,5 ¥−49,23%1,65%
27.3.20158,5 ¥0,78%
28.9.20158 ¥0,88%
201432,5 ¥2,74%
27.3.201425 ¥2,39%
26.9.20147,5 ¥0,57%

Mitsubishi Motor Osingonjakoanalyysi

Tuotto viime vuonna
2,99%
1/3
Kasvu viime vuonna
0,00%
0/3
Vuodet peräkkäin maksavat
4
0/3
Tuotto Viimeiset 5 vuotta
2,48%
1/3
Kasvu viimeisten 5 vuoden aikana
0,00%
0/3
Osingot nousevat peräkkäisinä vuosina
0
0/3
Tuotto viimeiset 10 vuotta
2,46%
2/3
Kasvu viimeisten 10 vuoden aikana
−2,74%
0/3
Maksusuhde
133,69%
0/3
Lopputulos
4/27

Mitsubishi Motor FAQ

Mitsubishi Motor ei ole vielä ilmoittanut seuraavaa osinkoaan. Viimeisin osinko oli 5 ¥ osakkeelta.

Mitsubishi Motor:n osinkojen maksupäivää ei ole määritelty vuodelle 2026.

Viimeisimmässä osingonmaksussaan, suoritettu 19. kesäkuuta 2026, Mitsubishi Motor jakoi 5 ¥ osaketta kohden.

Joka semestri, säännöllisesti, Mitsubishi Motor maksaa osinkoja kuukausina syyskuuta ja maaliskuuta.

Mitsubishi Motor (7211):n viime vuoden osinkotuotto oli 2,99%, viimeisen viiden vuoden keskiarvolla 2,48% ja viimeisen kymmenen vuoden aikana 2,46%.

Mitsubishi Motor esittää osinkosuhteen 133,69%:n, mikä ylittää 100%:n rajan ja herättää kysymyksiä sen kestävyydestä.

Ei, Mitsubishi Motor ei ole kasvattamassa osinkojaan tällä kaudella.