Osingot NewMed Energy:lle vuonna 2026 (Päivitetty päivämäärä)
NewMed Energy logo
NewMed Energy
Hinta 1 665,00ILS
−8,00 (−0,48%)
Osinkotuotto 3,68%
Maksusuhde 92,20%
Osinkojen kasvu 0 vuotta
ISIN IL0004750209
Ticker NWMD
Ala Energy
Teollisuus Oil & Gas E&P
Indeksi TA35
Päivitetty: Aug 14, 2026, 10:44:22 AM (UTC)

NewMed Energy Osingot

Seuraavan osingon aika:
00 D
:
00 H
:
00 M
:
00 S
Vahvistettu
Laskin
Osinko/osake määrä Osingonmaksun päättymispäivä Maksupäivä Osinkotuotto
Seuraava osinko 0,05112 ₪ 28.5.2026 11.6.2026 N/A
Viimeisin osinko 15,11414 ₪ 28.5.2026 N/A 0,87%

NewMed Energy Osinkokalenteri

Tapahtuma Päivä
Viimeinen kaupankäyntipäivä 27. toukokuuta 2026
Poistumispäivä 28. toukokuuta 2026
Kirjauspäivä 28. toukokuuta 2026
Maksupäivä 11. kesäkuuta 2026

*Yhtiön vahvistamat osinkotiedot
Lähde: NewMed Energy
Powered by

NewMed Energy osinkohistoria

Ex-DateMääräVaihteluDiv. tuotto
202632,744345 ₪ −45,84% 1,82%
28.5.202615,11414 ₪0,87%
24.3.202617,630205 ₪0,94%
202560,45656 ₪ −4,00% 4,03%
19.11.202515,11414 ₪0,87%
19.8.202515,11414 ₪0,94%
21.5.202515,11414 ₪1,06%
20.3.202515,11414 ₪1,22%
202462,975584 ₪ 19,05% 8,38%
28.11.202416,373652 ₪1,45%
23.8.202416,373652 ₪0,00%
3.6.202415,11414 ₪1,61%
28.3.202415,11414 ₪1,61%
202352,899488 ₪ 40,00% 6,69%
27.11.202312,595116 ₪1,29%
30.8.202312,595116 ₪1,16%
22.5.202312,595116 ₪1,15%
7.4.202315,11414 ₪0,00%
202237,785348 ₪ −48,39% 4,18%
26.12.202212,595116 ₪1,59%
25.8.202212,595116 ₪1,29%
30.5.202212,595116 ₪1,34%
202173,20735 ₪ 371,58% 18,03%
31.12.202122,8328 ₪0,00%
16.12.202125,187275 ₪3,82%
6.10.202125,187275 ₪4,51%
202015,5236997 ₪ −67,45% 3,56%
31.12.20209,9867 ₪2,57%
25.11.20205,5369997 ₪1,14%
201947,69179 ₪ 330,63% 5,37%
31.12.20199,9094 ₪1,13%
22.8.201937,78239 ₪4,19%
201811,075 ₪ −89,80% 1,13%
31.12.201811,075 ₪1,13%
2017108,593115 ₪ 180,59% 11,26%
29.12.201717,8341 ₪0,00%
23.8.201725,558 ₪2,23%
7.6.201715,334999 ₪1,10%
24.1.201749,866016 ₪3,79%
201638,701894 ₪ 43,20% 7,22%
30.12.201625,187275 ₪0,00%
6.4.201613,514619 ₪1,26%
201527,026281 ₪ −50,00% 2,31%
7.10.201527,026281 ₪2,31%
201454,05552 ₪ 745,94% 2,76%
26.6.201454,05552 ₪2,76%
20096,3900003 ₪ −50,84% 3,41%
1.1.20096,3900003 ₪3,41%
200812,999001 ₪ −36,23% 5,77%
3.4.20083,858 ₪1,91%
1.1.20089,141001 ₪3,67%
200720,3850994 ₪ 230,87% 13,46%
23.8.20079,507 ₪4,14%
8.6.20073,5650997 ₪0,00%
1.1.20077,3129997 ₪3,25%
20066,161 ₪ 77,40% 3,45%
22.6.20066,161 ₪3,45%
20053,4729998 ₪ 56,99% 1,69%
19.8.20053,4729998 ₪1,69%
20042,2122 ₪0,00%
31.12.20042,2122 ₪0,00%

NewMed Energy Osingonjakoanalyysi

Tuotto viime vuonna
4,03%
0/3
Kasvu viime vuonna
−4,00%
0/3
Vuodet peräkkäin maksavat
13
1/3
Tuotto Viimeiset 5 vuotta
8,26%
3/3
Kasvu viimeisten 5 vuoden aikana
31,25%
3/3
Osingot nousevat peräkkäisinä vuosina
0
0/3
Tuotto viimeiset 10 vuotta
6,99%
3/3
Kasvu viimeisten 10 vuoden aikana
8,38%
3/3
Maksusuhde
92,20%
0/3
Lopputulos
13/27

NewMed Energy FAQ

NewMed Energy (NWMD) on ilmoittanut osingon maksusta 0,05112 ₪ per osake, tuottona 0,00%.

NewMed Energy:n osakkeenomistajat, jotka omistavat osakkeita ex-dividend-päivään 28. toukokuuta 2026 mennessä, palkitaan 0,05112 ₪ osaketta kohti maksupäivänä 11. kesäkuuta 2026.

NewMed Energy:n tuorein osinko oli 15,11414 ₪ jokaista osaketta kohden, tarjoten 0,87% tuoton.

NewMed Energy:n sijoittajille osingot maksetaan kuukausina maaliskuuta, toukokuuta, elokuuta ja marraskuuta, neljännesvuosittain.

Viime vuonna NewMed Energy (NWMD):n osinkotuotto oli 4,03%, viimeisen viiden vuoden keskiarvolla 8,26% ja viimeisen kymmenen vuoden aikana 6,99%.

NewMed Energyn viimeisimmän tilikauden osinkojen maksusuhde on 92,20%, mikä tarkoittaa, että voitot ovat riittävät osingon maksuun.

Tähän mennessä NewMed Energy ei ole osoittanut kasvavien osinkojen strategiaa.