Osingot Stolt-Nielsen:lle vuonna 2026 (Päivitetty päivämäärä)
Stolt-Nielsen logo
Stolt-Nielsen
Hinta 318,50NOK
2,00 (0,63%)
Osinkotuotto 5,81%
Maksusuhde 47,62%
Osinkojen kasvu 0 vuotta
ISIN BMG850801025
Ticker SNI
Ala Industrials
Teollisuus Marine Shipping
Indeksi OSEBX
Päivitetty: Aug 14, 2026, 2:25:19 PM (UTC)

Stolt-Nielsen Osingot

Seuraavan osingon aika:
00 D
:
00 H
:
00 M
:
00 S
Vahvistettu
Laskin
Osinko/osake määrä Osingonmaksun päättymispäivä Maksupäivä Osinkotuotto
Seuraava osinko 1 kr 21.4.2026 6.5.2026 N/A
Viimeisin osinko 9,44149 kr 21.4.2026 N/A 3,22%

Stolt-Nielsen Osinkokalenteri

Tapahtuma Päivä
Viimeinen kaupankäyntipäivä 20. huhtikuuta 2026
Poistumispäivä 21. huhtikuuta 2026
Kirjauspäivä 22. huhtikuuta 2026
Maksupäivä 6. toukokuuta 2026

*Yhtiön vahvistamat osinkotiedot
Lähde: Stolt-Nielsen
Powered by

Stolt-Nielsen osinkohistoria

Ex-DateMääräVaihteluDiv. tuotto
20269,44149 kr −55,56% 3,22%
21.4.20269,44149 kr3,22%
202521,243353 kr −18,18% 7,57%
19.11.20259,44149 kr2,79%
23.4.202511,801863 kr5,29%
202425,964098 kr 22,22% 6,86%
21.11.202411,801863 kr4,10%
24.4.202414,162235 kr3,02%
202321,243353 kr 50,00% 6,66%
22.11.20239,44149 kr2,94%
25.4.202311,801863 kr3,73%
202214,162235 kr 100,00% 6,80%
23.11.20229,44149 kr3,83%
26.4.20224,720745 kr2,78%
20217,0811175 kr 200,00% 5,39%
9.11.20214,720745 kr3,51%
21.4.20212,3603725 kr1,84%
20202,3603725 kr −50,00% 2,50%
25.11.20202,3603725 kr2,50%
20194,720745 kr 0,00% 4,35%
26.11.20192,3603725 kr2,15%
24.4.20192,3603725 kr2,21%
20184,720745 kr −33,33% 4,32%
27.11.20182,3603725 kr2,27%
25.4.20182,3603725 kr2,06%
20177,0811175 kr −25,00% 6,10%
28.11.20172,3603725 kr2,26%
26.4.20174,720745 kr3,70%
20169,44149 kr 0,00% 8,89%
22.11.20164,720745 kr4,56%
27.4.20164,720745 kr4,33%
20159,44149 kr 0,00% 7,63%
25.11.20154,720745 kr4,25%
22.4.20154,720745 kr3,46%
20149,44149 kr 0,00% 6,80%
24.11.20144,720745 kr4,05%
22.4.20144,720745 kr2,93%
20139,44149 kr 33,33% 6,74%
22.11.20134,720745 kr2,84%
23.4.20134,720745 kr4,16%
20127,0811175 kr −25,00% 7,16%
23.11.20122,3603725 kr2,41%
24.4.20124,720745 kr4,73%
20119,44149 kr 100,00% 8,32%
21.11.20114,720745 kr4,50%
26.4.20114,720745 kr3,87%
20104,720745 kr 0,00% 4,07%
30.11.20104,720745 kr4,07%
20094,720745 kr −50,00% 5,52%
23.11.20094,720745 kr5,52%
20089,44149 kr 0,00% 10,21%
24.11.20084,720745 kr8,07%
19.5.20084,720745 kr3,73%
20079,44149 kr 0,00% 5,85%
26.11.20074,720745 kr3,47%
18.6.20074,720745 kr2,52%
20069,44149 kr 0,00% 6,05%
30.5.20069,44149 kr6,05%
20059,44149 kr4,37%
28.11.20059,44149 kr4,37%

Stolt-Nielsen Osingonjakoanalyysi

Tuotto viime vuonna
7,57%
0/3
Kasvu viime vuonna
−18,18%
0/3
Vuodet peräkkäin maksavat
22
1/3
Tuotto Viimeiset 5 vuotta
6,66%
3/3
Kasvu viimeisten 5 vuoden aikana
55,18%
3/3
Osingot nousevat peräkkäisinä vuosina
0
0/3
Tuotto viimeiset 10 vuotta
5,94%
3/3
Kasvu viimeisten 10 vuoden aikana
8,45%
3/3
Maksusuhde
47,62%
3/3
Lopputulos
16/27

Stolt-Nielsen FAQ

Osinko 1 kr per osake maksetaan Stolt-Nielsen (SNI) toimesta, tuottona 0,00%.

Stolt-Nielsen:n osakkeenomistajat, jotka omistavat osakkeita ex-dividend-päivään 21. huhtikuuta 2026 mennessä, palkitaan 1 kr osaketta kohti maksupäivänä 6. toukokuuta 2026.

Osaketta kohden, Stolt-Nielsen:n viimeksi maksettu osinko oli 9,44149 kr, mikä edustaa 3,22% tuottoa.

Joka semestri, säännöllisesti, Stolt-Nielsen maksaa osinkoja kuukausina huhtikuuta ja marraskuuta.

Stolt-Nielsen (SNI):n viime vuoden osinkotuotto oli 7,57%, viimeisen viiden vuoden keskiarvolla 6,66% ja viimeisen kymmenen vuoden aikana 5,94%.

Stolt-Nielsenn viimeisimmän tilikauden osinkojen maksusuhde saavutti 47,62%, mikä osoittaa, että voitot mahdollistavat osingon maksun.

Stolt-Nielsen:n osinkopolitiikka ei sisällä lyhyen aikavälin korotuksia.