United Dominion Realty Trust logo
United Dominion Realty Trust
Τιμή 33,83USD
▲ -0,01 (-0,03%)
Μερισματική απόδοση 5,14%
Αναλογία πληρωμών 109,18%
Μερισματική ανάπτυξη 16 χρόνια
ISIN US9026531049
Χρονοδιακόπτης UDR
Τομέας Real Estate
Βιομηχανία REIT - Residential
Ευρετήριο S&P 500
Ενημέρωση: 28 Σεπ 2026, 8:00:02 μ.μ. (UTC)

United Dominion Realty Trust Μερίσματα

Ώρα για το επόμενο μέρισμα:
00 D
:
00 H
:
00 M
:
00 S
Επιβεβαιωμένο
Αριθμομηχανή
Μέρισμα/μετοχή Ημερομηνία εξόδου από το μέρισμα Ημερομηνία πληρωμής Μερισματική απόδοση
Επόμενο μέρισμα 0,145 $ 16/11/26 30/11/26 0,41%
0,02%
Τελευταίο μέρισμα 0,145 $ 19/10/26 2/11/26 0,43%
Επόμενο μέρισμα Αριθμομηχανή
Μέρισμα/μετοχή0,145 $
Ημερομηνία εξόδου από το μέρισμα16/11/26
Ημερομηνία πληρωμής30/11/26
Μερισματική απόδοση0,41%
0,02%
Τελευταίο μέρισμα
Μέρισμα/μετοχή0,145 $
Ημερομηνία εξόδου από το μέρισμα19/10/26
Ημερομηνία πληρωμής2/11/26
Μερισματική απόδοση0,43%
Logo de United Dominion Realty Trust Τιμή
United Dominion Realty Trust Τιμή-

United Dominion Realty Trust Ημερολόγιο μερισμάτων

Εκδήλωση Ημέρα
Τελευταία ημερομηνία διαπραγμάτευσης 13 Νοεμβρίου 2026
Ημερομηνία λήξης 16 Νοεμβρίου 2026
Ημερομηνία καταγραφής 16 Νοεμβρίου 2026
Ημερομηνία πληρωμής 30 Νοεμβρίου 2026

*Επιβεβαίωση των στοιχείων για το μέρισμα από την εταιρεία
Πηγή: United Dominion Realty Trust
Powered by DividendPedia

United Dominion Realty Trust ιστορικό μερισμάτων

Ημερομηνία λήξηςΠοσόΠαραλλαγήΑπόδοση
20261,3 $24,20%3,55%
12/1/260,43 $1,19%
15/4/260,435 $1,25%
17/7/260,145 $0,36%
17/8/260,145 $0,39%
15/9/260,145 $0,42%
19/10/260,145 $0,43%
20251,715 $1,18%4,40%
10/1/250,425 $1,06%
10/4/250,43 $1,09%
10/7/250,43 $1,06%
9/10/250,43 $1,20%
20241,695 $3,35%4,24%
9/1/240,42 $1,10%
9/4/240,425 $1,12%
10/7/240,425 $1,05%
10/10/240,425 $0,98%
20231,64 $9,12%4,16%
6/1/230,38 $0,98%
6/4/230,42 $1,03%
7/7/230,42 $0,98%
6/10/230,42 $1,17%
20221,503 $3,73%3,01%
7/1/220,3625 $0,62%
8/4/220,38 $0,65%
8/7/220,38 $0,85%
7/10/220,38 $1,00%
20211,449 $1,83%3,10%
8/1/210,36 $0,96%
8/4/210,363 $0,83%
9/7/210,363 $0,70%
7/10/210,363 $0,68%
20201,423 $5,25%3,65%
9/1/200,343 $0,75%
8/4/200,36 $0,93%
9/7/200,36 $1,00%
8/10/200,36 $1,01%
20191,352 $5,71%3,02%
9/1/190,323 $0,83%
8/4/190,343 $0,76%
9/7/190,343 $0,74%
9/10/190,343 $0,71%
20181,279 $4,41%3,41%
9/1/180,31 $0,84%
6/4/180,323 $0,90%
9/7/180,323 $0,87%
9/10/180,323 $0,80%
20171,225 $5,33%3,30%
6/1/170,295 $0,81%
6/4/170,31 $0,86%
6/7/170,31 $0,81%
6/10/170,31 $0,81%
20161,163 $6,31%3,22%
7/1/160,278 $0,76%
7/4/160,295 $0,78%
7/7/160,295 $0,81%
6/10/160,295 $0,87%
20151,094 $7,78%3,29%
8/1/150,26 $0,82%
14/4/150,278 $0,85%
8/7/150,278 $0,84%
7/10/150,278 $0,79%
20141,015 $9,73%3,86%
8/1/140,235 $1,01%
7/4/140,26 $1,01%
8/7/140,26 $0,91%
8/10/140,26 $0,94%
20130,925 $5,71%3,80%
8/1/130,22 $0,92%
5/4/130,235 $0,95%
8/7/130,235 $0,93%
8/10/130,235 $1,01%
20120,875 $13,64%3,46%
9/1/120,215 $0,88%
4/4/120,22 $0,83%
6/7/120,22 $0,85%
5/10/120,22 $0,91%
20110,77 $6,21%3,25%
12/1/110,185 $0,81%
7/4/110,185 $0,78%
7/7/110,2 $0,78%
12/10/110,2 $0,89%
20100,725 $9,02%3,83%
13/1/100,18 $1,13%
8/4/100,18 $0,98%
8/7/100,18 $0,92%
13/10/100,185 $0,85%
20090,665 $74,52%6,04%
7/4/090,305 $3,76%
8/7/090,18 $1,91%
14/10/090,18 $1,16%
20082,61 $100,31%13,50%
9/1/080,33 $1,72%
9/4/080,33 $1,36%
9/7/080,33 $1,48%
15/10/080,33 $2,03%
5/12/081,29 $8,73%
20071,303 $5,17%4,59%
10/1/070,313 $1,00%
11/4/070,33 $1,09%
11/7/070,33 $1,24%
10/10/070,33 $1,29%
20061,239 $3,86%4,46%
11/1/060,3 $1,21%
11/4/060,313 $1,15%
12/7/060,313 $1,12%
11/10/060,313 $1,01%
20051,193 $2,49%5,36%
12/1/050,293 $1,31%
13/4/050,3 $1,42%
13/7/050,3 $1,22%
12/10/050,3 $1,42%
20041,164 $2,74%6,20%
14/1/040,285 $1,54%
14/4/040,293 $1,67%
14/7/040,293 $1,50%
13/10/040,293 $1,49%
20031,133 $2,63%6,61%
15/1/030,278 $1,75%
9/4/030,285 $1,73%
16/7/030,285 $1,59%
15/10/030,285 $1,56%
20021,104 $2,41%7,43%
11/1/020,27 $1,90%
10/4/020,278 $1,70%
10/7/020,278 $1,87%
9/10/020,278 $1,99%
20011,078 $0,84%8,43%
10/1/010,268 $2,45%
10/4/010,27 $2,21%
11/7/010,27 $1,96%
10/10/010,27 $1,90%
20001,069 $1,04%10,20%
12/1/000,265 $2,62%
12/4/000,268 $2,68%
12/7/000,268 $2,34%
11/10/000,268 $2,58%
19991,058 $1,93%9,71%
13/1/990,262 $2,45%
14/4/990,265 $2,59%
14/7/990,266 $2,26%
13/10/990,265 $2,44%
19981,038 $37,30%7,85%
14/1/980,252 $1,75%
7/4/980,262 $1,85%
15/7/980,262 $1,91%
14/10/980,262 $2,48%
19970,756 $36,20%5,21%
9/4/970,252 $1,80%
9/7/970,252 $1,70%
15/10/970,252 $1,72%
19961,185 $36,21%8,16%
10/1/960,225 $1,55%
10/4/960,24 $1,68%
10/7/960,24 $1,67%
9/10/960,24 $1,71%
26/12/960,24 $1,55%
19950,87 $14,47%6,20%
9/1/950,195 $1,41%
7/4/950,225 $1,65%
12/7/950,225 $1,54%
11/10/950,225 $1,61%
19940,76 $46,15%5,66%
10/1/940,175 $1,35%
11/4/940,195 $1,36%
11/7/940,195 $1,43%
7/10/940,195 $1,53%
19930,52 $20,61%3,64%
11/1/930,0825 $0,65%
12/4/930,0875 $0,63%
19/7/930,175 $1,25%
8/10/930,175 $1,05%
19920,655 $109,60%6,23%
6/1/920,16 $1,56%
10/4/920,165 $1,64%
13/7/920,165 $1,53%
9/10/920,165 $1,50%
19910,3125 $49,60%3,71%
7/1/910,0775 $1,08%
8/4/910,0775 $0,93%
15/7/910,0775 $0,88%
7/10/910,08 $0,85%
19900,62 $3,33%7,83%
8/1/900,155 $1,73%
6/4/900,155 $1,94%
9/7/900,155 $1,94%
5/10/900,155 $2,30%
19890,6 $10,09%6,63%
9/1/890,145 $1,60%
10/4/890,15 $1,70%
10/7/890,15 $1,67%
6/10/890,155 $1,66%
19880,545 $319,23%6,16%
11/1/880,13 $1,51%
4/4/880,135 $1,51%
11/7/880,135 $1,53%
7/10/880,145 $1,61%
19870,13 $1,40%
9/10/870,13 $1,40%

United Dominion Realty Trust Ανάλυση μερισμάτων

Απόδοση πέρυσι
4,40%
3/3
Αύξηση πέρυσι
1,18%
1/3
Συνεχή έτη πληρωμής
40
2/3
Απόδοση Τελευταία 5 χρόνια
3,78%
2/3
Αύξηση τα τελευταία 5 χρόνια
3,80%
1/3
Διαδοχικά έτη αύξησης των μερισμάτων
16
2/3
Απόδοση των τελευταίων 10 ετών
3,55%
3/3
Αύξηση τα τελευταία 10 χρόνια
4,60%
2/3
Αναλογία πληρωμών
345,85%
0/3
Τελικό σκορ
16/27

United Dominion Realty Trust Συχνές ερωτήσεις

Η United Dominion Realty Trust (UDR) έχει επιβεβαιώσει την πληρωμή ενός μερίσματος 0,145 $ ανά μετοχή, το οποίο μεταφράζεται σε απόδοση 0,41%.

Η 30 Νοεμβρίου 2026 έχει οριστεί από την United Dominion Realty Trust για την πληρωμή των μερισμάτων των 0,145 $ ανά μετοχή, με την 13 Νοεμβρίου 2026 να είναι η τελευταία ημέρα για να διαπραγματευτούν οι μετοχές και να προκριθούν για το μέρισμα.

Στην τελευταία της πληρωμή μερισμάτων, που εκτελέστηκε την 2 Νοεμβρίου 2026, η United Dominion Realty Trust παρέδωσε 0,145 $ ανά μετοχή.

Η United Dominion Realty Trust, στη δομή των μερισμάτων της, επιλέγει τριμηνιαίες πληρωμές που πραγματοποιούνται τους μήνες Οκτωβρίου, Ιουλίου, Απριλίου και Ιανουαρίου.

Τον τελευταίο χρόνο, η απόδοση μερισμάτων της United Dominion Realty Trust (UDR) ήταν 4,40%, με μέσο όρο 3,78% τα τελευταία πέντε χρόνια και 3,55% τα τελευταία δέκα χρόνια.

Ο λόγος διανομής κερδών (345,85%) της United Dominion Realty Trust υπερβαίνει το 100%, γεγονός που δείχνει ότι δεν είναι βιώσιμος μακροπρόθεσμα.

Το περασμένο έτος, η United Dominion Realty Trust, η οποία πληρώνει μερίσματα εδώ και 40 χρόνια, αύξησε το μέρισμά της για 16 συνεχόμενα έτη, καταγράφοντας αύξηση 1,18%. Τα τελευταία 5 χρόνια, ο μέσος όρος αύξησης ήταν 3,80%, και τα τελευταία 10 χρόνια 4,60%.